Átadták az idei Szegedi Kis István-ösztöndíjakat

2019. november 26., címkék: szegedi kis istván ösztöndíj

A tavalyi ösztöndíjasok közül heten folytathatják a protestáns egyháztörténeti kutatásaikat az állami támogatásnak köszönhetően, mellettük újabb három kutató részesül az elismerésben. Fajt Anita, Molnár Sándor és Szász Lajos első alkalommal, Kusler Ágnes, Magyar Balázs Dávid, Mezei Emese, Oláh Róbert, Ősz Sándor Előd, Szabó András Péter és Tömösközi Ferenc pedig másodszor nyerte el a Szegedi Kis István kutatói ösztöndíjat. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. második alkalommal hirdetet egy évre szóló, havi bruttó 200 ezer forintos ösztöndíjat fiatal egyháztörténészek számára.

Ismét ösztöndíjat hirdettek fiatal egyháztörténészek számára

2019. szeptember 16., címkék: szegedi kis istván ösztöndíj

Október elsejéig várják a pályázatokat a Szegedi Kis István-ösztöndíjra, amelynek célja a magyar kultúrtörténet és egyháztörténet korai protestáns egyház-, irodalom-, liturgia- és társadalomtörténeti, valamint egyházművészeti kutatásának támogatása.

Átadták a Szegedi Kis István-ösztöndíjakat

2018. december 17., címkék: szegedi kis istván ösztöndíj

Első alkalommal vehették át fiatal kutatók a Szegedi Kis István ösztöndíjat december 17-én. Az állami elismerés a korai protestáns egyház-, irodalom- és liturgiatörténeti, valamint egyházművészeti kutatásokat támogatja.

Birtokba vehetjük az elfeledett múltat

2018. szeptember 05., címkék: szegedi kis istván ösztöndíj

Pályakezdő kutatók, valamint a korai protestáns egyház-, irodalom-, liturgiatörténeti és egyházművészeti kutatások támogatására írt ki pályázatot az állam. A Szegedi Kis István kutatói ösztöndíjra október 1-ig lehet jelentkezni. A magyar protestáns múlt gazdagságának és értékeinek mélyebb megismerése, széleskörű bemutatása és megismertetése a saját identitásunk megerősödését segíti.